OTO EKSPERTİZ NEDİR?

Oto ekspertiz işlemleri ilgili aracın geçmişte yaşadığı kazalardan değişen parçalara, mekanik aksamında bozulan yerlerden yakın zamanda masraf çıkarabilecek tüm noktalara kadar otomobilin incelenmesinden oluşmaktadır. Oto ekspertiz işlemleri son bulduğunda ise bu işlemin yapılmasını isteyen kişiye yazılı rapor ve bilgi sunumu gerçekleştirilmektedir.

Oto ekspertiz raporu içerisinde bulunan her bir detayın eksiksiz bir şekilde bulunması, kişilerin ikinci el araç alırken dikkat etmeleri gereken hususlar arasında yer almaktadır. Oto ekspertiz raporu içerisinde aracın tamire gidip gitmediği, kaza geçirip geçirmediği, orijinal parçalarının değişip değişmediği gibi önemli bilgiler bulunmaktadır. Oto ekspertizde aracın motoru, yürüyen aksamı, kaporta aksamları, beygir gücü vb. önemli noktaları kontrol edilerek bir rapor şeklinde müşterilere sunulmaktadır.

  • Aracın belirtilen özelliklere sahip olup olmadığı hakkında bilgi edinmenizi sağlar
  • Aracın dış görünüşü ile bir eksikliğe sahip midir ? Araçta değişim var mıdır ?
  • Aracın söylenen hasarları dışında başka bir hasarı var mıdır ?
  • Araç herhangi bir kaza yapmışsa hasarın maddi boyutu ne kadardır ? gibi bilgilere en iyi şekilde sahip olmanızı sağlar.
  • Neden Oto Ekspertiz Yapılmadan Otomobil Alınmamalı ?

    2. el otomobil pazarında az kullanılmış masrafsız olarak satılan otomobillerin daha sonradan tam tersi şekilde notlara sahip olması durumu sektörde çok fazla karşılaşılan noktalardandır.

Nöbetçi Noter Randevu Al